sobota, 29 listopada 2014

Targi książek w Katowicach

Myślę, że ta notka nie będzie zbyt długa. Czeka mnie dziś nauka do trzech kolokwium z materiału, który do tej pory mieliśmy, a więc nauczyć się na nie to nie łatwa sprawa D:
Cofnijmy się do poprzedniego weekendu, podczas którego byłam tak leniwa, że nie napisałam żadnej notki. Katowice, godzina 10. Jechałam w autobusie z Jag, którą poznałam na dworcu PKS we Wrocławiu. Świetnie mi się z nią rozmawiało, więc podróż mimo braku snu była miła.

Zdjęcie z Panem Pikusiem na katowickim rynku. Chciałam jeszcze balona, ale stwierdzili, że jestem za dużym dzieckiem :c.

Targi książek nie były jakieś ogromniaste i wspaniałe. Muszę przyznać, że trochę się wynudziłyśmy, szczególnie jeżeli chodzi o spotkanie "blogerów książkowych". Wciąż mam wrażenie, że w raz z Cleo w ogóle nie powinnyśmy się tam znaleźć. Ci ludzie cały czas rozmawiali o blogach z recenzjami książek, a my tymczasem posiadałyśmy blogi typowo opowiadaniowe. No, nic. Ważne, że miałyśmy wstęp za darmo i że rozdawali darmowe książki. Jupi. Samo spotkanie było mega nudne, ale jakoś przeżyliśmy tą godzinę (a może dwie?). Poza spotkaniem było stado tańczących dzieciaków, które robiły sobie czapeczki z gazety i do których chciałam dołączyć, no i blada dupa albinosa w książce Cleo.

Plakietka od "Pokoju Książkoholiczki", którą dostałam od Abby i ta typowo bloggerowa. "W cieniu nocy" to tytuł mojego opowiadania (na które zapraszam: http://cien-nocy.blogspot.com)
Miliony zakładek! To moja główna zdobycz z Targów <33
Losowa książka ze spotkania. Co prawda nie lubię kryminałów, ale może w końcu się do nich przekonam? Tytuł jest całkiem fajny (ponoć to po spotkaniu mnie można mieć traumę XD).

Po Targach wybraliśmy się do domu Cleo, gdzie zjadłyśmy obiad i wiele innych smakołyków. Oczywiście całą rozmowę podtrzymywała Abby, która ma mega wiele zabawnych opowieści w zanadrzu. Oczywiście wyszło, że Naff wszystkim ryje banie i że powinnam przestać wciągać domestosa (odkąd umieściłam go w swoim opowiadaniu, właśnie z nim jestem kojarzona w opowiadaniowej blogosferze). Jedząc z dziewczynami przy stole, mimo tego, że widziałam je po raz pierwszy, czułam się, jakby były moją rodziną! Jestem zdania, że człowiek zawsze najlepiej dogaduje się z tymi, którzy mają podobne zainteresowania <3.
W Katowicach na noc zostałam tylko ja. W raz z Cleo uznałyśmy, że kupimy bakaliowe lody, które obydwie uwielbiamy. Nigdy nie zapomnę przerażających typów, którzy zatrzymali nas przed galerią i spytali mnie o numer telefonu. Strasznie się bałam, choć oczywiście jak to Naff, musiałam rzucić pewnym siebie tekstem w stylu: "Sorry, jestem zajęta". Była też smutna pani w biedronce. Chciałam jej kliknąć wesołą minkę za obsługę, więc ją zaszantażowałam i powiedziałam: "Jak się pani uśmiechnie to dam pani wesołą minkę za obsługę". Pomogło! <3
W domu dorwałam się do wszystkich, opowiadaniowych zapisków Cleo, przeczytałam jej list i odpowiedziałam na niego na żywo. Oczywiście rzucałyśmy też masą spoilerów odnośnie swojej twórczości (w końcu mogłam się komuś wygadać!) i piłyśmy hektolitry herbaty. Kraina Lodu też nie była nam obco - śpiewanie w trzech językach zawsze spoko! Karaoke party po północy? Jak najbardziej! Współczuję tylko sąsiadom.

Lody bakaliowe <3 om nom nom.
Jedyne zdjęcie, które zrobiłyśmy sobie z Cleo. Ma w sobie jakiś urok <3

W kręgach moich znajomych niewiele jest osób, które mają podobne zainteresowania do mnie, dlatego to spotkanie dało mi energię na wiele, wiele dni. Chciałabym oczywiście jeszcze raz spotkać dziewczyny i mam nadzieję, że w zimie zobaczymy się we Wrocławiu! Cleo, dziękuję w szczególności tobie. Przenocowałaś mnie, przeżyłaś moje rycie bani i zaciesze (no i Nathiela w wannie >D). Oby więcej takich spotkań i cudownych smsów z rana <3.

9 komentarzy:

 1. No to na początek - powodzenia w nauce :o :*
  Super, ze poznałaś dziewczyny, które mają takie same zainteresowania itp. :)
  Świetne zdjęcia ^__^
  mybeautifuleveryday.blogspot.com KLIK

  OdpowiedzUsuń
 2. Masz coś do bladej dupy albinosa w mojej książce?! Poznasz Tima, zmienisz zdanie :P
  Ej no, ja nie mam traumy po spotkaniu z Tobą, a trzeba zaznaczyć, że u mnie nocowałaś :P
  Nie wspomniałaś o przekręcaniu słów.
  Pamiętaj - to Ciebie zaczepili, ja ich zgrabnie wyminęłam.
  Przestaniesz mi wreszcie dziękować?! Nie ma za co! :*
  Będę tęskniła za tą kuchnią... :3
  Oczywiście, że się spotkamy we Wrocławiu! Już nawet szukam dla nas możliwie najlepszego terminu ;)
  To był świetny weekend ^^ Spoilery, śpiewanie (pamiętasz, że to było w trzech językach, wow!)... Magia! A sąsiedzi nie narzekali :D

  Miłej nauki życzę i obiecuję trzymać kciuki za te kolokwia!
  Ściskam mocno!
  A smsy słać będę :3

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajna relacyjka, miło się czyta Twoje wpisy Naff :3 Też mile wspominam naszą podróż Polskim busem i tą... ekhem... niespodziankę, któa spadła z pólki xD
  Też liczę na ponowne spotaknie i kino xD Ostatnio na Kosogłosie byłam i POLECAM!!!

  OdpowiedzUsuń
 4. Gdybym nie byłą w tym czasie 400 km od domu to może bym wpadła, przez studia omijają mnie wszystkie imprezy na Śląsku. T.T

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja przegapiłam targi w Krakowie, do Katowic nie miałam nawet jak jechać.
  Zawsze poluję na zakładki i przynoszę je w kilogramach :3

  OdpowiedzUsuń
 6. Powodzenia na tych kolokwiach ! To spotkanie tych blogerów ksiąkowych żeczywiście nie zbyt tam pasowałyście... Ale ważne, że darmowe książki były i darmowe gadżety ;)!
  Ojej to z tą pani kasjerką było taaaaakie urocze i miłe ! Jeeeju ! Dobry z ciebie czowiek, Naff.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kasjerka chyba nie była tego samego zdania - przecież to był szantaż emocjonalny! :D Ale się uśmiechnęła i dostała pozytywną opinię od Naff.

   Usuń
 7. Lubię książki, ale mam mało czasu lub spokoju aby móc je poczytać... Ostatnią książką jaką przeczytałam była "W najciemniejszym kącie" i przyznam, że spodobała mi się- chociaż nie czytałam książek z tej półki :)
  A na targi bym się nie wybrała, bo aż taką fanką nie jestem :P :D Ale dobrą książką nie pogardzę :D

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za komentarze <3! Na pewno się odwdzięczę -^___^-